18.00+ Juraj + Justín + Edita
Svätej Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy (sviatok).
18.00+ Vojtech + Pavol + Tomáš + Anna
Utorok po 5. veľkonočnej nedeli alebo Svätého Pia V., pápeža (ľubovoľná spomienka).
7.00+ Milan + Helena + Štefan
Streda po 5. veľkonočnej nedeli alebo Svätého Jozefa, robotníka (ľubovoľná spomienka).
7.00+ Lýdia + Mária + Margita + Šimon + Milan + Roman + Milan
Svätého Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka).
18.00+ Stanislav
Svätých Filipa a Jakuba, apoštolov (sviatok).
10.15 Sv.FloriánNa úmysel
Sobota po 5. veľkonočnej nedeli alebo Svätého Floriána, mučeníka (ľubovoľná spomienka).
10.15+ Martin + Jozefína + Martin + Štefan + Ján + Janka + rodina: Jančová a Franeková
6. veľkonočná nedeľa.
  • V stredu bude sv. omša ráno o 7.00 h.
  • Pred prvým piatkom spovedám pred sv. omšami, v piatok od 17.00 h. V piatok po sv. omši bude prvopiatková adorácia.
  • V sobotu ranná sv. omša v kostole nebude, ale bude sv. omša o 10.15 h. pred zvonicou a kaplnkou sv. Floriána za prítomnosti našich hasičov a ich pozvaných hostí. Zároveň si pripomenieme aj 5. výročie požehnania zvonice a kaplnky. Srdečne ste všetci pozvaní.
  • Vedúci futbalistov v Trnovom vás chce aj touto formou informovať, že v obci sa nachádzajú trvalo dva defibrilátory. A to: jeden na budove Urbárskeho domu a jeden defibrilátor sa nachádza už aj na fasáde miestneho futbalového klubu. V prípade potreby pri záchrane života je možnosť ich využiť.
  • Ďakujem ženám, ktoré pred týždňom priniesli na faru koláče pre účinkujúcich spevokolov OMNIA a BRIOSO po ich koncerte v našom kostole.
  • Otec biskup Tomáš nás povzbudzuje, aby sme v tomto Roku modlitby s celou Cirkvou znovuobjavovali hodnotu modlitby v našom každodennom živote. Téme budú venované aj tohtoročné fatimské soboty v Rajeckej Lesnej. Vždy v prvú sobotu v mesiacoch máj - október zaznejú v Rajeckej Lesnej katechézy o spoločnej modlitbe v rodine a farnosti. Katechézy nájdete každý mesiac aj v časopise Naša Žilinská diecéza. Program na prvé soboty v Rajeckej lesnej začína o 10.00 h. modlitbou sv. ruženca a o 11.00 h. nasleduje sv. omša. V rámci dekanátov pre náš dekanát Žilina je určená prvá sobota v mesiaci júl .
  • V sobotu 11. mája na Biskupskom úrade v Žiline bude formačné stretnutie pre lektorov žilinského dekanátu. Lektori farnosti, vzadu si pozrite program. Ak máte záujem, zapíšte sa na daný program, aby som vedel vopred oznámiť počet záujemcov z našej farnosti. Stretnutie bude trvať od 8.45 h. do 12.00 h.